Andreas Wagenhaus - Unutulması Gereken StoperFutbolu ve Türkiye ligini 1990 yılından beri ufak ufak aklım ermeye başlaması ile takip etmeye başladım. Fenerbahçede son yıllarda taraftarların isyan ettiği stoper sıkıntısı aklıma fenerbahçede, hatta belkide ligte oynamış en enteresan ( kazma mı demeli bilemedim) stoperi getiriyor


Holger Osieck döneminde transfer edildi

1993 yılında, Alman hoca Osieck Fenerbahçede çalışmaya başladı, hocanın hemen arkasından bu arkadaş Fenerbahçeye 2 yıllık imza attı. 3 Büyükler tarihindeki Alman futbolcuları bir akıldan geçirsek herhalde kötü oyuncu pek akla gelmez (Beşiktaş'a 99 da transfer olan Olivier Shaeffer de az kazma değildi fakat Wagenhaus abimizin eline su dökemez).


Wagenhaus arkadaşımız doğrudan ilk 11'de kendine yer bulmaya başladı, yaptığı sakarlıklar Fenerbahçe taraftarlarının aklını aldı. 11 Aralık 1993'te, Beşiktaş Fenerbahçe derbisinde Nartalloya kafayla al da at dercesine yaptığı asist Beşiktaş taraftarlarını sevindirsede , Fenerbahçe 2. yarı toparlanır ve uzatmalarda Wagenhaus ne kadar kötü olarak tarihe geçtiyse, o kadar Fenerbahçe tarihine unutulmaz stoper olarak kazınan Uchenin golüyle Fenerbahçe deplasmanda 2-1 kazanarak, 4 yıldır yenemediği Beşiktaşı mağlup eder.


Kontratı bitmeden sepetlendi

Wagenhaus'a dönersek, arkadaşımız sezon sonunda 2. sezonu oynamadan Almanya 3.lig şampiyonu Sv Waldhof Mannheim'a Bundesliga 2 de forma giymek üzere transfer olur.


Ajan Söylentileri çıktı

Muhterem abimiz Wagenhaus'un yıllar sonra Doğu Almanya'da birtakım casusluk faliyetleri ile adının geçtiği ortaya çıkar, doğruluğu bilinmez ama şu bir gerçek onu hatırlayan Fenerbahçelilerin bugünün stoperlerine şükretmesi gerekir.

29 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör